cloud
featured image

Warsztaty kulinarne

Te zajęcia to  fascynująca podróż do świata smaków, zapachów i kolorów. Dzięki zabawie w gotowanie połączonej z elementami terapii sensorycznej w prosty i przyjemny sposób można wspierać dziecko w poznawaniu zmysłowym i rozumieniu przez nie otaczającego go świata.
Zajęcia te mają na celu nauczyć dzieci czerpania radości ze wspólnego przygotowywania potraw oraz zachęcić przedszkolaki do zdrowego odżywiania pokazując, że to, co jest zdrowe może też ładnie wyglądać i wyśmienicie smakować.
Dzięki warsztatom kulinarnym dzieci rozwijają nawyki zdrowego odżywiania, nabywają umiejętność planowania i organizowania swoich działań, rozwijają swoją kreatywność, samodzielność, sprawność manualną oraz zapoznają się z zasadami savoir- vivre przy stole. Wspólne przyrządzanie posiłków to również okazja do wzmocnienia współdziałania i przyjaźni między dziećmi.